جِهاد کبـــــیر

و جاهدهُم به جِهاداً کبیراً

جِهاد کبـــــیر

و جاهدهُم به جِهاداً کبیراً

مشخصات بلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
+ این وبلاگ تلاش میکند بیانگر اصول و اندیشه های اسلام ناب و انقلاب اسلامی باشد.
+ لطفاً برای استفادۀ راحت تر از مطالب، از فهرست مطالب استفاده کنید.
+ در صورت تمایل میتوانید مطالب این وبلاگ را با ذکر یک صلوات، در فضای مجازی استفاده کنید.

ابزار حديث حق

تقویم شمسی

۴۱ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

شبهه: خود عرب ها با اسرائیلی ها صلح کردند شما نمیخواد کاسۀ داغ تر از آش بشید!

پاسخ شبهه:

اگر بیان کنندۀ این شبهه مسلمان است این طور میتوان پاسخ داد:

1. که اگر شما مسلمانید، در اسلام حکمی هست که تمام فرق اسلامی اعم از شیعه و سنی آن را قبول دارند و آن اینکه: « اگر قسمتی از سرزمین های مسلمانان توسط غیر مسلمانان مورد هجوم قرار گیرد یا غصب شود به صورت واجب کفایی، بر همۀ مسلمانان واجب است که آنها را از آن سرزمین بیرون کنند،یعنی اولاً به آن مسلمانانی  که به آن منطقه نزدیکتر هستند واجب است که آنجا را آزاد کنند و اگر قسمتی از مسلمانان به این واجب عمل نکردند، بر مسلمانان مناطق دیگر واجب میشود و باید عمل کنند»

2. چه کسی گفته عرب ها با اسرائیلی ها صلح کرده اند؟ آیا مردم غزّه که چندین جنگ با اسرائیل داشته اند عرب نیستند؟! مردمی که در کرانۀ باختری در انتفاضۀ سوم شرکت میکنند و شهید میشوند عرب نیستند؟!!


امّا اگر بیان کنندۀ این شبهه مسلمان نباشد باید به او گفت که صهیونیستها معتقداند که اساساً غیر از صهیونیستها، انسان نیستند بلکه حیواناتی هستند که شبیه انسان ها و کشتن آنها مثل کشتن یک گوسفند است و اشکالی ندارد. اگر جلوی آنها نایستیم چون نفس انسان ذاتاً از مال دنیا سیر نمیشود، قطعاً یک روزی به سراغ او هم خواهند رفت و دنیای او را نیز چپاول میکنند.

 • سعید حجتی

شهید مطهری

اگر حسین بن علی بود می گفت: اگر می خواهی برای من عزاداری کنی، برای من سینه و زنجیر بزنی، شعار امرو تو باید فلسطین باشد. شمرِ امروز موشه دایان{نخست وزیر وقت اسرائیل} است. شمرِ هزار و سیصد سال پیش مُرد، شمرِ امروز را بشناس. امروز باید در و دیوار این شهر با شعار فلسطین تکان می خورد. مرتّب دروغ در مغز ما کردند که این یک مسأله ی داخلی است، مربوط به عرب و اسرائیل است.

شهید مطهری

 • سعید حجتی


اینهایی که تازه آمده‌اند سرِ کار در آمریکا، مثل این کسانی که تازه وارد عالَم چاقو‌کشی شده‌اند -این چاقوکش‌های تازه‌کار و بی‌تجربه که به هرجا میرسند یک نیش چاقویی میزنند- نمیفهمند چه‌‌کار دارند میکنند؛ تا وقتی توی دهانشان بخورد؛ وقتی توی دهانشان خورد، آن‌وقت میفهمند حساب چیست، کتاب چیست.

رهبر انقلاب در دیدار خانواده های شهدا رمضان 96

 لینک متن کامل این دیدار

 • سعید حجتی
پیام حمله موشکی:
دشمنان بدانند موشک های بعدی ممکن است محل تجمّع آنها را هدف گرفته باشد.

 • سعید حجتی

http://farsi.khamenei.ir/ndata/home/1396/13960328146a70a3.jpg

رهبر انقلاب در   دیدار رمضانی با دانشجویان، آنها را به تلاش جدی و همه‌جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلاب در دانشگاه توصیه نمودند. ایشان در ضمن این بحث فرمودند: «من به همه‌ی آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً میگویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌قول میدان جنگ، آتش‌به‌اختیار.»
این فرمان رهبر انقلاب با واکنشهای گسترده و متفاوتی روبرو شده است. از این رو یایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در یادداشت زیر به واکاوی این سخن رهبر انقلاب، بر اساس بیانات حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) و دیگر بیانات رهبر انقلاب در این باره پرداخته است.

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/36782/smpf.jpg
 • سعید حجتی

اگر همه واقعاً بخواهیم و دعا کنیم ظهور آقا جلو می افتد همان طور که گشایشِ کار قوم بنی اسرائیل با دعا کردن، چهل سال جلو افتاد.
اگر شب قدر برای آمرزش هم میرویم، برای این برویم که امام زمان علیه السلام خشنود شوند.
برای حضرت فرجش را دعا کنیم، که فرجش فرج ماست.

 • سعید حجتی
 • سعید حجتی

بند کفش

هر چیز را از خدا بخواهید؛ حتّی بند کفش را، حتّی کوچکترین اشیا را و حتّی قوت روزانه خود را. بگذارید این منِ دروغینِ عظمت یافته در سینه ما - که میگوییم «من» و خیال میکنیم مجمع نیروها ما هستیم - بشکند.

این «من» انسانها را بیچاره میکند.

رهبر انقلاب ۷۳/۱۱/۲۸

 • سعید حجتی

امام علی

پایگاه اینترنتی امام علی علیه السلام در سال امیر المومنین (1379شمسی) به سفارش "ستاد بزرگداشت سال امیرالمؤمنین علی علیه السلام" و توسط "مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی"، با قابلیت های مختلف، طراحی و افتتاح گردید.

تامین و ارائه منابع متعدد و متقن مورد نیاز دانش پژوهان، برای گسترش علوم و معارف اهلبیت علیهم السلام و پاسخگویی به شبهات و نیز تامین و ارائه مطالب مورد نیاز کاربران، از اهداف برجسته این پایگاه است.

ورود به سایت امام علی علیه السلام

 • سعید حجتی

قدرش را بدانیم

 • سعید حجتی

این طرح، موسوم به «مقابله با فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران» (اس.722) خواستار اعمال تحریم‌هایی جدید علیه ایران به‌بهانه برنامه موشکی، انتقال تسلیحات، حمایت از گروه‌های مقاومت (که واشنگتن آنها را تروریستی می‌داند) و نقض ادعایی حقوق بشری است.

رهبر انقلاب 14 خرداد 96: [مسئولین] برای مقاوم‌سازی کشور در قبال تحریمهای آمریکا، باید کشور را آماده کنند؛ کشور را مقاوم‌سازی کنند.

 • سعید حجتی
 • سعید حجتی


با هم کلَکِشون رو میکَنیم


 • سعید حجتی
 • سعید حجتی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:«امروز شما ملاحظه کنید، هر انسانی که فرض کنید یک تبلت دستش باشد، با همه‌ی افکار و حرفهای انحرافی میتواند روبرو و مواجه بشود؛ حالا به‌قدری که ظرفیّت دارد. با این نگاه به مسئله نگاه کنید که شما چقدر نقش میتوانید ایفا کنید. به نظر من این وسایل رسانه‌ای جدید، هم یک فرصت است، هم یک خطر است؛ فرصت از دو نظر، خطر از یک جهت. خطر از این‌جهت که ممکن است این حرفها و شُبهه‌ها، در ذهن جوان‌ها و در ذهن غیرجوانها اثر بگذارد و اینها را منحرف کند؛ این جهت خطر است. امّا از دو جهت فرصت است: یکی اینکه ما مطّلع میشویم که چه شبهه‌هایی وجود دارد. یکی از مشکلات کار ما این است که ما شبهه‌ها را نمیشناسیم. من میبینم خیلی از آقایان محترم خب با دانشجو مواجه‌اند، [امّا] آنچه در ذهن او و در دل او میگذرد را نمیدانند. ما به برکت فضای مجازی و این رسانه‌ی عظیم عمومی میتوانیم کشف کنیم که چه چیزهایی امروز مطرح است؛ این یک فرصت [است] که خب فرصت بسیار باارزشی است. فرصت دوّم هم این است که از همین طریق میتوانیم شبهه را برطرف کنیم و آن را ازاله کنیم. بنابراین اینکه گفت «هر عُسری دو یُسر همراهش است»،  اینجا این تهدید دو فرصت همراه خودش دارد که از این دو فرصت باید حدّاکثر استفاده را کرد. بنابراین ... ما کار و تلاشِ برای کلام را از سطح خواصّی نه‌اینکه کم بکنیم بلکه سطح عامّی و عمومی را هم حتماً مورد توجّه قرار بدهیم و این، کار اساسی‌ای است که امروز لازم است انجام بگیرد.» ۹۶/۰۳/۰۱

دریافت طرح باکیفیت بالا
حجم: 1.88 مگابایت
 • سعید حجتی

 اگر از عبادت لذت ببری، دلت برای گنهکارها می‌سوزد و با آنها مهربان می‌شوی. و اگر لذت نبری، برای گنهکارها قیافه می‌گیری و نامهربان می‌شوی.

 • سعید حجتیدیروز عربستان سعودی و چند کشور هم پیمانش در بیانیه هایی از قطع رابطه خود با قطر خبر دادند.

سوال اینجاست که چرا این اتفاق افتاده است  و پشت پردۀ آن چیست؟

 • سعید حجتی

پایگاه تخصصی حضرت خدیجه سلام الله علیها میتواند منبعی برای افزایش آگاهی  ما از مادرمان باشد.

برای مشاهده این پایگاه اینجا کلیک کنید.

(تصویری از بارگاه حضرت خدیجه سلام الله علیها قبل و بعد از تخریب)

 • سعید حجتیرهبر انقلاب 14 خرداد 1396

 • سعید حجتی


چرا نهضت هایی که اهداف حداقلی داشتند، (مثل مشروطه و نهضت ملی شدن نفت) پیروز نشدند ولی نهضت امام با اهداف حداکثری (که سرنگونی سلطنت بود) پیروز شد؟
اصلش که ارادۀ خداوند بود ولی به حسب اسباب ظاهری، حضور همه قشر های مردم به خصوص جوانان در این انقلاب بود و این حضور به خاطر جذابیت های فردی و جذابیت های شعارهای امام خمینی بود.
شعارهای مثلِ استقلال - آزادی - اسلام ناب محمدی - عدالت اجتماعی و اقتصادی - مردم سالاری دینی، خودباوری ملّت، جدا شدن از چنبره آمریکا و قدرت های جهانی.
این شعارها کهنه نمیشوند و هنوز برای جوانان بخصوص جوانهای کشورهای اسلامی جذابیت دارد.
این قدرت بسیج کنندگی انقلاب است. مسئولان از این قدرت غفلت نکنند. این یک نعمت الهی است. هیچ پیشرانی به این عظمت وجود ندارد. کشور به این قدرت نیاز دارد.
مضمون سخنرانی امام خامنه ای در 14 خرداد 1396
 • سعید حجتی

هدایت به بالای صفحه